Toruńska inwestycja PFR Nieruchomości S.A. jednym z „Liderów Dostępności” Fundacji Integracja

Prezydent Andrzej Duda wręcza wyróżnienia w konkursie "Lider Dostępności"

Osiedle na 320 mieszkań w Toruniu przy ul. Okólnej otrzymało wyróżnienie w konkursie „Lider Dostępności” pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Inwestycja została zrealizowana przez spółkę PFR Nieruchomości i toruński samorząd. Dokumentację projektową opracowała warszawska pracownia S.A.M.I Architekci, a generalnym wykonawcą była firma Pekabex.

Konkurs Architektoniczno–Urbanistyczny „Lider Dostępności” organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwa Urbanistów Polskich. Jego celem jest promowanie projektowania uniwersalnego, przyjaznego dla osób z niepełnosprawnościami. „Chodzi o poszerzanie świadomości i budzenie wrażliwości na ten bardzo ważny temat. Abyśmy wszyscy z równymi szansami mogli uczestniczyć w życiu społecznym” – podkreśliła Ewa Pawłowska Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół  Integracji  i Fundacji Integracja

Wręczenie nagród odbyło się w Pałacu Prezydenckim.

„Idea konkursu i realizacja tych projektów sprawia, że Polska staje się krajem nowoczesnym. Pokazuje, że człowiek jest na pierwszym miejscu. Ta urbanistyka odpowiada najnowszym światowym trendom i stwarza niezwykłą estetykę naszego kraju. Ci, którzy biorą udział w tym konkursie, reprezentują wspaniałą myśl architektoniczną i najwyższy kunszt. Ten konkurs pozwala tworzyć architekturę dostępną, architekturę bez kantów” – mówił Andrzej Duda, Prezydent RP.