Przejdź do treści

Mieszkanie Plus

Rządowy Program Mieszkaniowy
320 nowych mieszkań
Bez kredytu
Bez wkładu własnego
Wykończone 'pod klucz'
Z dopłatą do czynszu

PFR Nieruchomości S.A. działa na rzecz zlikwidowania tzw. wykluczenia mieszkaniowego. Aż 40% Polaków nie ma zdolności kredytowej, a jednocześnie ich dochody są zbyt wysokie, aby otrzymać mieszkanie komunalne (badania Habitat for Humanity Poland). To głównie z myślą o nich powstał rządowy program Mieszkanie Plus, który ma trzy główne filary: dotacje na budownictwo komunalne, dotacje na budownictwo w ramach TBS, a także rynkowa część programu, realizowana przez spółkę PFR Nieruchomości. Co to znaczy, że działamy na zasadach rynkowych? Nasze budowy nie są dotowane; powstają bez angażowania pieniędzy podatników. Środki Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju, zainwestowane w budowę mieszkań, musimy – w ciągu ok. 30 lat – zwrócić z czynszów najmu.

Osiedle powstanie przy ul. Okólnej, w niewielkiej odległości od niemal 20-hektarowego Parku Tysiąclecia i tylko 8 minut od centrum miasta. Autorzy projektu architektonicznego; pracownia S.A.M.I. Architekci,  zaplanowała tu osiem 4-piętrowych budynków, w których łącznie znajdzie się 320 mieszkań.

W promieniu 600 metrów od osiedla znajduje się pełna infrastruktura: przedszkole, szkoła, sklepy, centrum kultury, przychodnia lekarska oraz przystanki komunikacji miejskiej.

Budowa rozpoczęła się jesienią 2020 r.

 

Nabór najemców

Przyjmowanie wniosków o najem mieszkań rozpoczyna się zazwyczaj około 6 miesięcy przed zakończeniem budowy. Planujemy, że budowa inwestycji w Toruniu zakończy się w III kw. 2022 r., zatem należy przyjąć, że nabór ruszy w I kw. 2022 r.

Galeria

Aktualności

Rewitalizacja Parku Tysiąclecia
28.09.2020
Rewitalizacja Parku Tysiąclecia
Osiedle Mieszkanie Plus przy ul. Okólnej w Toruniu powstanie niedaleko pięknego Parku Tysiąclecia, który właśnie został zrewitalizowany! W zachodniej części,…
Czytaj więcej
Umowa z Pekabex BET podpisana!
28.09.2020
Umowa z Pekabex BET podpisana!
24 kwietnia 2020 roku MDR Toruń sp. z o.o i Pekabex BET S.A. -  producent prefabrykatów - podpisały umowę dotyczącą…
Czytaj więcej
Strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.