Przejdź do treści

Mieszkanie Plus

Rządowy Program Mieszkaniowy
320 nowych mieszkań
Bez kredytu
Bez wkładu własnego
Wykończone 'pod klucz'
Z dopłatą do czynszu

PFR Nieruchomości S.A. odpowiada za rynkową część programu Mieszkanie Plus. Co to znaczy „rynkową”? Nasze budowy powstają bez angażowania pieniędzy podatników (dotacje otrzymują inne filary programu, np. budownictwo komunalne czy TBS-y). Środki Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju, zainwestowane w budowę mieszkań, musimy – w ciągu ok. 30 lat – zwrócić z czynszów najmu. Natomiast nasi najemcy mogą korzystać z dopłat do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Wysokość dopłaty zależy od twojej indywidualnej sytuacji; obecnie nasi lokatorzy pobierają od ok. 150 do 800 zł miesięcznie.

Mieszkania

Osiedle powstanie przy ul. Okólnej, w niewielkiej odległości od niemal 20-hektarowego Parku Tysiąclecia i tylko 8 minut od centrum miasta. Autorzy projektu architektonicznego; pracownia S.A.M.I. Architekci,  zaplanowała tu osiem 4-piętrowych budynków, w których łącznie znajdzie się 320 mieszkań.

W promieniu 600 metrów od osiedla znajduje się pełna infrastruktura: przedszkole, szkoła, sklepy, centrum kultury, przychodnia lekarska oraz przystanki komunikacji miejskiej.

Budowa rozpoczęła się jesienią 2020 r.

 

Nabór najemców

Przyjmowanie wniosków o najem mieszkań rozpoczyna się zazwyczaj około 6 miesięcy przed zakończeniem budowy. Planujemy, że budowa inwestycji w Toruniu zakończy się w III kw. 2022 r., zatem należy przyjąć, że nabór ruszy w I kw. 2022 r.

Galeria

Aktualności

Ruszył montaż już trzeciego budynku!
18.01.2021
Ruszył montaż już trzeciego budynku!
Zaledwie 3,5 miesiąca od uruchomienia budowy, przy ul. Okólnej powstaje już trzeci budynek. Łącznie będzie ich osiem. Pracownia S.A.M.I. Architekci…
Czytaj więcej
Rewitalizacja Parku Tysiąclecia
28.09.2020
Rewitalizacja Parku Tysiąclecia
Osiedle Mieszkanie Plus przy ul. Okólnej w Toruniu powstanie niedaleko pięknego Parku Tysiąclecia, który właśnie został zrewitalizowany! W zachodniej części,…
Czytaj więcej
Strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.